Tylko do 30.06.2024 - darmowa dostawa od 50PLN!

Up

friends

Kochamy współpracować. Uwielbiamy ludzi z pasją, bo ona
sprawia, że wszystkie nasze kooperacje same się uzupełniają.
Tak było od zawsze. I tak pozostanie.

Masz pomysł?

Nie kitraj go w sobie. Napisalibyśmy
pierwsi, ale nie wiemy kto pyta.
No, śmiało, zaprzyjaźnij się!

Zgłaszam się

Przykładowe kooperacje

Ale to zażarło! Tymi projektami jesteśmy wyjątkowo zajarani.

Powrót

Radio Kampus

Studencki głos w Twoim wszędzie.

Kto nie słuchał studenckich rozgłośni, ten nie zna radia wcale. Kampus to radio Uniwersytetu Warszawskiego i gdyby to jego poziom wpływał na światowe rankingi, MIT mogłoby nosić za UW teczkę.

Zrobiliśmy razem już 3 kawki w cyklu Cafe Sztosy, których można było nie tylko spróbować, ale i posłuchać w audycjach z Wiktorem. Kampus dał kawie głos, jak nie dało żadne inne radio, dlatego kumplujemy się i jeszcze niejedno razem wydamy!

Powrót

Fundacja Viva

Chodzi przede wszystkim o zwierzaki!

Viva dociera z realną pomocą tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda, tam, gdzie tej pomocy potrzeba. Od kilku lat realizujemy razem akcję pomocy dla Schroniska w Korabiewicach i stało się to już naszą małą HAYBową tradycją! Kawa Kundelkowa to wygrana po każdej stronie – można pomóc zwierzakom, pijąc pyszną kawkę – 10zł z każdej paczki trafia do schroniska, wszyscy coś zyskują. Co roku działa z nami Coffeedesk, a w edycji 2022 przyłączył się do nas PsiBufet. Za rok zbierzemy jeszcze więcej!

Powrót

BLAHOL

Legenda kurierki rowerowej.

Zaczęło się od rowerowej torby kurierskiej, którą Marcin uszył dla siebie, potem szył dla kolegów, a teraz jego torby zobaczysz u ostrokołowców i kurierów w Europie i poza nią. Tak się szyje – porządne torby na lata, akcesoria rowerowe, które ułatwiają życie cyklisty i rozwiązania indywidualne to tylko część tego, co składa się na legendę Blahola. Przygotował specjalnie dla nas torby BigOne, które są bardzo pojemną intepretacją rowerowej nerki. Specjalnie dla nas uszył je w kolorach serii Się Przelewa, z charakterystycznymi łapkami odpowiadającymi poszczególnym wariantom kawy.

BARDZO rowerowa współpraca!

 

Powrót

RoślinnieJemy

Roślinna dieta to przyszłość

W większości albo całkiem i jesteśmy o tym przekonani, mimo, że nie wszyscy jemy całkowicie roślinnie. Jest tyle powodów, żeby zmniejszyć spożycie mięsa albo w ogóle je wyeliminować z jadłospisu,a na pewno zwiększyć w nim udział roślin, że podamy jeden, a resztę sobie dopowiesz: ZDRÓWKO!

Kawa to też roślina, w końcu Kawa to OWOC. Tak nazwaliśmy naszą kooperacyjną kawkę, która wspierała akcję ROślinnieJemy stowarzyszenia Otwarte Klatki. Dyszka z każdej paczki tej czystej, owocowej kawki z Rwandy wędrowała do stowarzyszenia i pomagała zwiększać świadomość korzyści z solidnego dorzucenia roślin do swojego menu

Trzymamy kciuki!

Powrót

Kuba Kalusiński – Dear Judges

Kuba na kawowej scenie poznańskiej jest rezydentem, księciem kawowego melanżu.

Znany z nieszablonowego podejścia do ziaren, ociekającego naprawdę tłustym stylem. Z naszych ulubionych ekscesów Kuby wspomnielibyśmy kawę bottle aged – leżakowaną w butelkach po alkoholu, budżetową wersję barrel aged.

Marzeniem Kuby było mieć palarnię, ale nie w jednym miejscu, więc ma palarnię wszędzie, gdzie go przyjmą, to jest dopiero bohema! Zatem palarnia Dear Judges to projekt palarni bez palarni i zrobiliśmy razem już kilka fajnych kawek, bo Kuba to bardzo nasz człowiek! Hip-Hopowy projekt kawowy 62-100, który skradł nasze serce, to tylko jedna z szalonych rzeczy, które wspólnie zrobiliśmy. A zrobimy jeszcze niejedno, bo co iraz Kuba skołuje nam jakieś szalone ziarno, w ogóle mamy dużo pokręconych pomysłów razem – WYSOKA PIONA!

Powrót

Rak&Roll

O rollowaniu raka.

Fundację Rak&Roll chyba zna każdy – to oni zaczęli zmieniać język wokół raka i pomagać ludziom w przechodzeniu przez choroby onkologiczne. Akcje, takie jak „Daj Włos” pokazują, że każdy może coś zrobić, dlatego wspólnie przygotowaliśmy kawę „Łeb do Słońca” w dwóch odsłonach – espresso i przelewowej. 10 zł z każdej paczki przekazaliśmy na działanie Fundacji, współpracowaliśmy też przy kawowych warsztatach. Dobrze jest pracować z ludźmi, którzy zmieniają świat na lepsze!

Powrót

Lody Specialty

To chyba najlepsze lody w mieście – w każdym mieście.

Bartek lubi kawę speciality i naprawdę zna się na lodach – czemu tego nie połączyć? Połączył – w ten sposób powstało naprawdę słodkie przedsięwzięcie, któremy przyklaskujemy. Lody ze świetnych składników, przejrzyste i krótkie składy (alergicy lubią to!), genialnie skomponowane. Bartek nie boi się szalonych smaków, więc nasza kawa trafia nie tylko do tych w typie „tonic espresso”, ale także do bardziej zwariowanych lodów, jak smaki piwne.

To ewidentnie panteon najsłodszych współprac HAYB!

Powrót

Funky Fluid

Szalone Piwka, szaleni ludzie

Piwne współprace mają szczególne miejsce w naszych serduszkach, a Funky Fluid są piwni i szaleni. Kto nie próbował serii Gelato, nie zna smaku szczęścia (i ryzyka, bo cukier skacze wściekle). Zrobiliśmy z nimi kawał piwno-kawowej roboty i były to za każdym razem piękne rzeczy. Zacznijmy od piwa, to z nimi opracowaliśmy nasze piwa bezalkoholowe z kawą – to oni uwarzyli je wszystkie i dołożyli starań, żeby było wspaniale (i było).

Zaczęliśmy od pysznego IPA – Coffee Point Five, następnie zaszaleliśmy z bardzo owocowym Free Gelato, a ostatnim piwem, które razem przygotowaliśmy, jest HYPE. Ale to nie wszystko – w beczce po ich piwie zrobiliśmy dwie kawy barrel aged, w tym pierwszą w naszej historii kawę z beczki po winie – marzymy o powtórzeniu tego zamieszania. Funky Fluid to zdecydowanie jeden z najodważniejszych browarów w kraju, który owocom mówi zdecydowane “zapraszam” a eksperymentom “owszem owszem, czemu nie?”.

Powrót

Maltgarden

Beczkarze, stouciarze, kawiarze.

Trzy słowa nam wystarczyły, żeby ich krótko opisać. Z Maltgardenem chętnie wymieniamy się fajnymi rzeczami, raz oni nam beczkę po piwie na kawę, raz my im kawę do piwa, raz kawę z beczki po piwie do piwa. Wbrew pozorom, to nie jest skomplikowana relacja, chłopaki są zaangażowani w kawę, ilustrują to ich serie piw „I’m Your Barista” i „Coffee To Go”. Narobiliśmy w kooperacji naprawdę świetnych barreli, które nasi ludzie wspominają z rozanielonymi minami do dzisiaj. A jeszcze nie raz, nie dwa zamieszamy wspólnie w tym kotle!

Powrót

Magic Road

Te piwa to podróż do krainy smaków.

Chłopaki z Magic Road faktycznie trochę czarują – ich piwa to odważne smaki, klepią słodkie piwka z laktozą i mają konwenanse w poważaniu. To jest godność! Z naszą kawą też odważnie eksprymentują – zaczęli od IPA z kawą, a naszą ostatnią współpracą było bezwstydnie dobre piwo w stylu pastry sour. GUILTY PLEASURE – Blueberry Ice Frappe – trafiło do niego dużo puree z jagód i nasza kawa Brasil Cerrado.

Powrót

Artezan

Piwne legendy – nie bez przyczyny.

Praca z Artezanem to dla nas trochę komplement, ale bardziej masa radochy. Zacznijmy od beczek, bo tego między nami nie brakuje – nasze kawki trafiają do beczek po artezanowych piwkach naprawdę często. A jakie to są piwka, to wie każdy, kto polskiego kraftu zaznał cokolwiek. Mieliśmy na przykład swojego Samca Alfa barrel aged z ziarnami Dimtu Tero z Etiopii. Był to hołd oddany jednemu z najwybitniejszych polskich stoutów (duża rzecz). Do tego jeden z naszych fajniejszych barreli, leżakowanych w beczce po Maker’s Mark i ich piwie.

Pojawiamy się też chętnie w Artezanowych piwach, a jeszcze chętniej na organizowanym przez browar festiwalu 100% Craft, na którym leją się nasze kawki. Wróżymy sobie jeszcze wiele pięknych wspólnych projektów!

Powrót

Ziemia Obiecana

To Łódź polskiego kraftu.

I można z nimi płynąć, przez morza hazy ipek i sałerków. Chcielibyśmy być załogantami tego okrętu, dlatego czasem wpadamy na mały abordażyk. Ogólnie bardzo słusznie popularny browar, który robi świetne piwa, znakomite wrażenie i w ogóle są ekstra. Dlatego zrobiliśmy z nimi na przykład piwo z naszą kawą walentynkową, które było megaowocowe, pyszne i ładne. Czy owocowe piwa dobrze dogrywają się z kawą? Tak. Czy Ziemia Obiecana jest spoko? Owszem!

Powrót

Hipisówka

Może by tak to wszystko rzucić i pojechać w Bieszczady?

Tak w pewnym sensie zrobił Jacek Zieniewicz, który kawę zna od podszewki, parzył, palił, nie ma żartów. No i pochłonęły go piękne Bieszczady i robi tam piękne rzeczy. Zajrzyj sobie na profil Hipisówki, zobaczysz – zaczniesz pakować graty na wędrówkę. No i w tej Hipisówce prężnie działa promocja lokalnych wyrobów, między innymi od Bieszczadzkich Smaków. Bieszczadzkie smaki to także beczkowanko rzeczy mocniejszych, a my na słowo beczka dobiegniemy nawet w Bieszczady i tak powstało Barrel Aged #004/2022 z beczki po tarninówce. Było to wyjątkowe doświadczenie słodyczy, bardzo czekoladkowo-pralinowe, same delikatesy

To się musi kiedyś powtórzyć!

Powrót

YOUR KAYA

Marka, która naprawdę mówi o kobiecości.

Markę Your Kaya zna chyba większość kobiet, które świadomie podchodzą do pielęgnacji. Nam kojarzyła się ze środkami higienicznymi, dostępnymi za darmo w warszawskich kawiarniach

Z Your Kaya tworzyliśmy wspólnie Kawę Kobiecą 2022, która wspomagała uchodźczynie z Ukrainy, dostarczając im środków higienicznych, które wówczas były niezbędne uciekającycm przed wojną kobietom i dziewczętom.

Your Kaya robi świetną robotę, na bank jeszcze wspólnie zadziałamy!

Powrót

Centrum Praw Kobiet

Czyli równość zamiast kwiatów.

Od 2018 roku tworzymy razem projekt na Dzień Kobiet, który nie jest akcją na chwilkę i robi coś, co ma sens. Kawa Kobieca to ziarno z farm zarządzanych przez kobiety, z akcją dla kobiet, z przekazem do wszystkich. Co roku przekazujemy środki do Centrum Praw Kobiet, bo robią świetną robotę.

To nasza nowa kawowa tradycja, którą chcemy zrobić trochę więcej dobrego niż tylko piękne życzenia.

Powrót

Poszetka

Przede wszystkim elegancja.

Poszetka to sklep internetowy z klasycznie elegancką odzieżą, nie tylko dla ciuszkowych blogerów, dla każdego, kto szuka porządnych ubrań, które nie wyjdą z mody za tydzień i posłużą dłużej niż sezon. Generalnie chodzi o ponadczasowość i jakość. My lubimy ciuszki, Poszetka lubi dobrą kawkę – to było idealne połączenie!

Taka też była nasza współpraca – przygotowaliśmy wspólnie bardzo elegancką kawę z Kostaryki na 10. urodziny Poszetki i była to część szerszej akcji, a nasza zażyłość trwa nadal. Współpraca zresztą też, bo można u nich spotkać specjalny blend, który przygotowaliśmy, a coś nam podpowiada, że będzie tego więcej!

Powrót

Manufaktura Czekolady

To może zaskoczyć – ale chodziło o słodycze.

Manufaktura Czekolady robi dokładnie to, na co wskazywałaby ich nazwa, ale to, jak ich dzieła smakują to już jest zupełnie osobna przestrzeń – powiedzielibyśmy, że poetycka. Bo to czekolady tak wspaniałe, że możnaby o nich pisać wiersze, a już na pewno mieć je u siebie. Tak też postąpiliśmy – mamy je u siebie, bo to taka wieść, którą chce się puszczać w świat!

Nie poprzestaliśmy na tym i przygotowaliśmy wspólnie kilka wyrafinowanych pyszności, które w bardzo niewyrafinowany sposób chciałby się pożerać. Lizaki czekoladowe z naszą kawą i czekolady do której również dodaliśmy kawy – to było piękne doświadczenie, każdemu go życzymy.

Powrót

Mindy

Medytuj nad tą kawą troszkę!

Uważność sporo zmienia, dlatego Mindy tworzy narzędzia do jej ćwiczenia. Umówmy się, żeby coś poczuć w życiu, trzeba temu poświęcić odrobinę uwagi. Mindy dodało dwa do dwóch i dostrzegło potencjał do rozwijania uważności w cuppingu. Zgodziliśmy się z nimi w tej obserwacji i w ten sposób z 2+2 wykręciliśmy mocne 6. Żeby to uczcić, przygotowaliśmy wspólnie zestaw cuppingowy ze specjalnie dla nich wybraną kawą i notesem sensorycznym.
Dzięki Mindy zrozumieliśmy, że ćwiczymy Mindfulness codziennie – polecamy, może i Tobie uświadomią, ile uważności możez wykręcać na co dzień.

Powrót

Modern Wine Club

Taki Clubbing to jest piękna sprawa.

Wchodzisz tam, nie wychodząc z domu, najpierw kilka pytań, a potem już płynie strumień wina. To jak nasza kawowa subskrypcja, tylko bardziej na wieczór (jeśli możesz od rana, to zazdro). Takie rozwiązania, to piękne rozwiązania, dlatego przyklaskujemy, a żeby klasnąć głośniej, postanowiliśmy w pamiętną Wielkanoc 2022 (nie wiemy czemu pamiętną, to już sobie trzeba samodzielnie powiedzieć) połączyliśmy siły w konkursie MWC, w którym zwycięzcy otrzymali naszą kawkę w myśl mądrego planowania dnia – rano kawka, wieczorem winko.

Winna Subskrypcja – życzymy takich rzeczy każdemu (kto wina pija)